SINGLETON OF DUFFTOWN TAILFIRE 0,7L

Producent:
Dostępność:
mało
szt.
Cena netto: 142,28 zł 177,00 zł175,00 zł

The Singleton Tailfire charakteryzuje się bogatym bursztynowym kolorem. W zapachu wyczuwalna jest słodycz i dojrzałe czerwone owoce takie jak jagodowy, truskawki, maliny oraz śliwki, przeplatające się z aromatem świeżo ściętej trawy, która na końcu ustępuje delikatnej wanilii. W smaku wyczuwalne są nuty słodu i zielonej trawy, którą szybko łagodzi bogactwo owoców z nutą przypraw.

The Singleton of Dufftown to whisky, która po raz pierwszy została wyprodukowana w XIX wieku w mieście Dufftown, które znajduje się w samym sercu słynnego regionu Speyside u zbiegu rzek Dullan i Fiddich.

Whisky Singleton charakteryzuje się wyjątkowym procesem produkcji, podczas której łączy się krystalicznie czystą wodę pochodzącą z lokalnego źródła, z najlepszym słodem jęczmiennym i drożdżami. Produkcja odbywa się bardzo powoli, z najwyższą dbałością o każdy szczegół podczas całego procesu wytwarzania. W efekcie powstaje idealnie zbalansowana whisky, która dojrzewa w dębowych beczkach, a następnie rozlewana jest do tradycyjnych butelek w kształcie manierek dmuchanych z niebieskiego szkła.